Benefit Systems przejmie 16 klubów Calypso w atrakcyjnych lokalizacjach, powiększając sieć własnych obiektów fitness do 186

Benefit Systems przejmie 16 klubów Calypso w atrakcyjnych lokalizacjach, powiększając sieć własnych obiektów fitness do 186

Spółka Benefit Systems znacząco umocni pozycję na polskim rynku fitness, przejmując 16 klubów od Calypso Fitness S.A., z którą współpracuje od początku istnienia Programu MultiSport. Nabywane kluby wzmocnią ofertę Benefit Systems w miastach z dużym potencjałem wzrostu, przede wszystkim w Szczecinie i Trójmieście. Wartość  transakcji została ustalona na 54 mln złotych. Z tej kwoty  34,3 mln przypada na zaległe wierzytelności, przysługujące Benefit Systems wobec Calypso Fitness.

Benefit Systems w ramach dwuetapowej transakcji przejmie łącznie 16 klubów Calypso w miastach o wysokim potencjale dalszego rozwoju biznesowego. W pierwszym etapie będzie to 7 obiektów w Trójmieście i 4 w Szczecinie, gdzie Spółka obserwuje wciąż rosnące zainteresowanie ofertą Programu MultiSport, a także po jednym w Warszawie i we Wrocławiu. W drugim etapie, do 30 czerwca br., Benefit Systems nabędzie trzy kluby Calypso, zlokalizowane w Warszawie, Krakowie oraz Częstochowie. Jak podkreśla Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems, decyzję o transakcji wspierała wieloletnia współpraca, komplementarność oferty klubów Calypso do sieci własnych Spółki, a przede wszystkim popularność przejmowanych lokalizacji wśród klientów indywidualnych i użytkowników Programu MultiSport.
mapa_Calypso.jpg
– Calypso to bez wątpienia inspirująca historia sukcesu biznesowego, a zarazem jedna z pierwszych sieci, z którymi rozpoczęliśmy współpracę w ramach Programu MultiSport. Przez kilkanaście lat wspólnie z twórcą Calypso inwestowaliśmy w jej rozwój, doceniając popularność klubów wśród klientów indywidualnych i użytkowników kart MultiSport. Przejmowane obecnie kluby działają w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i na trwałe wrosły w infrastrukturę usługową miast. Dobrym przykładem jest chociażby Calypso Galaxy w Szczecinie, zlokalizowane w największym centrum handlowo-rozrywkowym w regionie. W przypadku Trójmiasta, po nabyciu siedmiu obiektów Calypso, nasza baza zwiększy się do 21 klubów fitness, co umożliwi dalszy dynamiczny rozwój oferty w aglomeracji trójmiejskiej, czyli w jednym z najszybciej rosnących i najbardziej perspektywicznych rejonów Polski. Po transakcji będziemy mieć łącznie 186 klubów fitness w kluczowych dla Programu MultiSport miastach i regionach naszego kraju, które w ostatnim roku notują ogromny wzrost zainteresowania ofertą fitness – wyjaśnia Bartosz Józefiak.
 
Benefit Systems pozostanie mniejszościowym udziałowcem spółki Calypso Fitness S.A. (ok. 33%).
Dodatkowe informacje na temat transakcji dostępne są w sekcji „Dla Inwestora” na stronie benefitsystems.pl:

Drukuj   E-mail