Wszyscy jesteśmy stworzeni do ruchu. Dlaczego zajęcia fitness dla dzieci i młodzieży?

Wszyscy jesteśmy stworzeni do ruchu. Dlaczego zajęcia fitness dla dzieci i młodzieży?

W dzisiejszym świecie dzieci i młodzież są znacznie mniej aktywne fizycznie niż ich rodzice. Obecne pokolenie będzie pierwszym, które według prognoz będzie miało krótszą długość życia niż ich rodzice. Pokolenia Z i Alfa urodziły się i wychowały w czasach panowania Internetu. Nie myślą o smartfonach, aplikacjach czy urządzeniach jako o tych, które pozwalają na wykonanie konkretnego zadania, ale jako o tych, które są w pełni zintegrowane z każdym momentem życia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje wytyczne dotyczące tego, ile aktywności fizycznej zaleca się dzieciom i młodzieży, aby zapewnić im znaczące korzyści zdrowotne i zmniejszyć zagrożenia dla zdrowia. Według WHO tylko co czwarty młody człowiek jest tak aktywny fizycznie, jak jest to zalecane. Pokolenia Z i Alfa razem wzięte będą wkrótce tworzyć największą grupę konsumencką na świecie, i to oni są przyszłymi klientami klubów fitness.


Tymczasem w klubach fitness koncentrujemy się na rezygnacji klientów. Inspirujemy i motywujemy nieaktywnych dorosłych do ćwiczeń i do pozostania klientami na dłużej. Stale udoskonalamy nasze usługi i znajdujemy nowe sposoby, aby zainspirować osoby nieaktywne do zdrowszego stylu życia. Co by się stało, gdybyśmy mogli odpowiednio wcześnie zainteresować dzieci i młodzież ćwiczeniami fizycznymi? Czy moglibyśmy wpłynąć na ten trend, inspirując dzieci i młodzież do regularnych ćwiczeń i rozkochania się w fitnessie, zmieniając postawy i tworząc trwałe efekty zdrowotne w okresie dorastania tych młodych ludzi? W rezultacie młodzi ludzie byliby szczęśliwsi, bardziej zrównoważeni i zdrowsi, a system opieki zdrowotnej byłby mniej obciążony.


Koncepcja BORN TO MOVE®


Les Mills pragnie rozkochać ludzi w fitnessie i pozytywnie wpływać na jakość życia przyszłych pokoleń. Dlatego właśnie powstała koncepcja BORN TO MOVE®.
Młodzi ludzie doświadczają aktywności fizycznej inaczej niż dorośli. Młodych ludzi motywuje radość i wyrażanie siebie poprzez ruch, a nie np. wpływ ćwiczeń na ich wygląd. BORN TO MOVE® to wynik 5 lat planowania, testowania i badań. Zajęcia są przeznaczone dla różnych poziomów wiekowych i uwzględniają specyficzne potrzeby młodych ludzi. Lena Holmberg, Dyrektor Generalny Les Mills Nordic, opowiedziała nam o rozwoju BORN TO MOVE: "Program Les Mills BORN TO MOVE® został zapoczątkowany i rozwinięty w Szwecji, początkowo w programach dla młodszych dzieci, a następnie w Nowej Zelandii dla dzieci starszych. Dzieci naprawdę są naszą przyszłością. Jestem bardzo dumna z programu BORN TO MOVE® i chciałabym, aby każde dziecko na świecie miało szansę go doświadczyć."


Co sprawia, że BORN TO MOVE® jest tak wiarygodny?

Oprócz lat rozwoju i testów, koncepcja ta obejmuje również kompleksowy system szkolenia nauczycieli. Każdy program jest starannie opracowany pod kątem potrzeb rozwojowych danego poziomu wiekowego, w oparciu o najnowsze badania. Dzieci i młodzież oczywiście tego nie zauważą, ponieważ będą się zbyt dobrze bawić! BORN TO MOVE® łączy ruch i zabawę w sposób, który młodzi ludzie uwielbiają. Platforma BORN TO MOVE® została niedawno uruchomiona w kilku szkołach w Skandynawii i jest przeznaczona specjalnie dla szkół i placówek oświatowych.


Naszym celem jest, aby BORN TO MOVE® rzeczywiście zmieniło życie młodych ludzi na całym świecie. Aby tak się stało, musimy współpracować z ośrodkami fitness, edukacją i szkołami!

Jeśli jesteś zainteresowany koncepcją BORN TO MOVE® dla swojego klubu fitness lub placówki edukacyjnej i tym, jak wspólnie możemy pozytywnie i trwale wpłynąć na życie młodych pokoleń, napisz do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub odwiedź stronę Exercise for Kids and Teens - Les Mills.

Artykuł powstał przy współpracy z Les Mills


Drukuj   E-mail