Program Group Fitness Management (GFM) - edukacja dla fitnessu

Program Group Fitness Management (GFM) - edukacja dla fitnessu

W Les Mills chcemy wspierać naszych partnerów klubowych w kształtowaniu przyszłości fitnessu, znajdowaniu świeżych rozwiązań, które pomogą zwiększyć przychody i bazę członków. Niezależnie od tego czy współpracujesz z Les Mills czy nie, GFM jest unikalnym doświadczeniem edukacyjnym na temat grupowego fitnessu.

"Nowe pokolenia są wybredne jeśli chodzi o wybór klubu. Większość z nich przeprowadzi badania online i porówna cię z innymi klubami na podstawie usług, które zapewniasz. Nie tak jak starsze bardziej lojalne pokolenia, które mogą po prostu dołączyć do najbliższego dostępnego klubu” -  mówi koordynator Les Mills GFM Michaela Kaye.

Group Fitness Management wesprze Cię w takich tematach jak: bycie atrakcyjnym dla młodszych pokoleń, planowanie, marketing, budowanie zespołu i rekrutacja. Rozmawialiśmy z naszymi uczestnikami, którzy niedawno dołączyli do programu i oto co mieli do powiedzenia na ten temat.

 

Ria Hrusovska / Group Fitness Manager / Explore Fitness, Praga

To był drugi raz Rii w GFM. Jej oczekiwaniem było uzyskanie impulsu i motywacji oraz aktualizacji na temat tego, w jakim miejscu znajduje się branża. Zdecydowanie jej się podobało, a program edukacyjny był czymś więcej niż oczekiwała. Oto jej komentarze:

"Jestem obecnie menedżerem zajęć fitness w klubie i zmagamy się z niską frekwencją. Po pandemii frekwencja jest na poziomie 50% w stosunku do poprzedniej, więc naprawdę musimy starać się, aby ludzie wrócili na zajęcia i do klubu. 

Od GFM dostałem wiele cennych informacji, jak np. wskazówki jak lepiej pracować z zespołem, abyśmy wszyscy dążyli do tego samego celu. Poleciłbym ten program każdemu, kto jest właścicielem klubu lub w nim pracuje. Rozmowa z ludźmi z innych krajów była inspirująca i ciekawa. Nauczycielka Michaela aktywnie pomagała nam znaleźć rozwiązania, które pasowały do naszego klubu. Pomimo, że było to szkolenie online, program był bardzo interaktywny."

Ria przyznała, że po GFM ponownie przemyślała zarządzanie klubem. Była bardzo zadowolona z dyskusji na temat instruktorów i ich dobrego samopoczucia. "Tak często świetni instruktorzy mogą być wypaleni. Dostałam mnóstwo świetnych wskazówek, jak pracować z zespołem instruktorów, jak uniknąć przepracowania najlepszych instruktorów i znaleźć dla nich równowagę”.

Ria powiedziała, że nie mogła się doczekać poniedziałku i powrotu do klubu, aby wdrożyć na nowe pomysły i wszystko czego się nauczyła.

"To był mój drugi raz w GFM, ale nie ostatni. Poleciłabym uczestnictwo w tej edukacji co około dwa lata". 

 

Ebba Ranestål / Club Manager / Training Club Enerqi, Kiruna

Dla Ebby, która jest nowa w branży fitness, był to pierwszy program edukacyjny GFM, w którym uczestniczyła. Edukacja przerosła jej oczekiwania. Myślała, że trudno będzie się skupić online przez 2 dni. Edukacja okazała się tak interesująca i interaktywna, że miała wrażenie, że dni po prostu przeleciały.

"Edukacja była doskonała w porównywaniu faktów i liczb z materiału do sytuacji w świecie rzeczywistym. Czułam się naprawdę widziana i słyszana podczas całego szkolenia. Kluczowe dla mnie było wykorzystanie przestrzeni studyjnej do jej najlepszych możliwości, trendy w branży, co działa, a co nie. Zobaczyłam biznes nowymi oczami. Nawet dokonaliśmy zmian w rozwoju naszych usług w klubie z powodu faktów, których nauczyłam się od GFM. Bez edukacji nie byłabym na tyle odważna, aby nawet to zasugerować, ale teraz miałem rzeczywiste dane i dowody, dlaczego zmiany będą najlepszym rozwiązaniem.

Dzięki edukacji zyskałam pewność siebie. Nauczyłam się utrzymywać otwarty umysł i czułam, że dyskusje z przedstawicielami innych krajów były owocne i że jedno rozwiązanie może być w rzeczywistości odpowiedzią na różne wyzwania. Nauczyłam się również, że trzeba próbować różnych sposobów działania. Musimy pozostać aktywni i wciąż wymyślać siebie na nowo, aby utrzymać atrakcyjność siłowni dla klubowiczów." Ebba nauczyła się również, że to co jej się najbardziej podoba, nie zawsze jest tym, co najbardziej spodoba się członkom. 

"Myślałam, że edukacja będzie męcząca, ale faktycznie po jej zakończeniu w piątkowe popołudnie czułam się ożywiona i pełna entuzjazmu, motywacji i energii. Gorąco polecam edukację każdemu, kto zajmuje się zarządzaniem siłownią."

Les Mills stworzył unikalną formę edukacji w branży Fitness o nazwie Group Fitness Management (GFM). Ta ikoniczna edukacja została po raz pierwszy wprowadzona na początku lat 2000 i rozwijała się oraz dojrzewała wraz z Branżą Fitness. GFM opiera się na świeżych, wiodących na świecie badaniach i ankietach, a także dekadach doświadczenia w branży. Jest prowadzona w języku angielskim oraz w językach lokalnych w krajach skandynawskich zarówno na żywo jak i online. 

Aby znaleźć najbliższe szkolenie i zarejestrować się przejdź do Les Mills - GROUP FITNESS MANAGEMENT.

źródło: artykuł partnerski

 

 


Drukuj   E-mail