Edukacyjne poniedziałki z KMF: Marketing oparty o wartości  

kmf 2Mówimy, że reklama jest dźwignią handlu. Ale tylko przemyślana i skuteczna dostarczy nam efektów, których oczekujemy. W jaki więc sposób, kluby fitness powinny prowadzić swoje działania marketingowe, aby zyskać nowych klubowiczów? Szczegółowo opowiedział o tym podczas webinarium Mateusz Sudoł, prelegent Klubu Menedżerów Fitness i przede wszystkim właściciel agencji marketingowej Wypisz Wymaluj, która co roku dokonuje inwestycji w imieniu swoich klientów, dostarczając im milionowy zwrot z prowadzonych reklam.

 

Według badań, 82 % marek mogłoby przestać istnieć. Dlaczego? Nie dostarczają nam żadnej wartości. W jaki sposób stać się częścią pozostałych 18% ?

 

Zanim rozpoczniesz działania marketingowe, w pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytania:

  1. 1.Do kogo komunikujesz?
  2. 2.W czym możesz im pomóc?
  3. 3.Co obiecujesz?
  4. 4.W czym jesteś unikalny i lepszy?
  5. 5.Jakiego argumentu użyjesz, aby ludzie w to uwierzyli?
  6. 6.Jak to komunikujesz?

 

Jako menadżer lub właściciel siłowni czy klubu fitness zarabiasz na sprzedaży karnetów, ale w rzeczywistości sprzedajesz zdrowie fizyczne i psychiczne i piękną sylwetkę, a dzięki temu pewność siebie i odwagę, to są wartości, po które przychodzą Twoi klienci.

Klienci mają zwykle dwie potrzeby. Te, które komunikują, ponieważ dobrze brzmią i te prawdziwe, których poznanie należy do Ciebie.

 

„Nie cena jest za wysoka, lecz wartość za niska”

 

Kontaktując się codziennie ze swoimi klubowiczami zapewne jesteś w stanie określić grupy docelowe Twoich działań marketingowych. Czy wiesz jednak czym oni się interesują, kim są z zawodu, jakie treści przeglądają w internecie?

 

Jak wykorzystać potencjał Facebooka?

Czy wiesz, że prowadząc fanpage swojego klubu fitness dostajesz od Facebooka niezliczone informacje o Twoich odbiorcach? Przygotowujesz dni otwarte - zaproś do współpracy marki, które obserwują najczęściej Twoi klienci. Chcesz zrobić konkurs? Niech nagrodą będą produkty, które najczęściej wyszukują.

 

Czas pandemii każdej firmie pokrzyżował plany. Jak teraz skutecznie komunikować się z klientem? Które punkty styku z marką są najważniejsze? Ile razy potencjalni klienci powinni zetknąć się z Twoim klubem, aby pojawiła się u nich pozytywna decyzja zakupowa? 

 

https://vimeo.com/516386949/7f3f18f605

Więcej o Klubie Menadżerów Fitness na: https://www.krzysztofpakulec.com/klub-menedzerow-fitness/