Probiotyki Narine

Narine oferuje probiotyki pochodzące z Armenii, produkowane od 1962 roku. Preparat Narum, który znajduje się w ofercie firmy, został stworzony do wspomagania mikroflory układu trawiennego. Szczególnie polecany jest osobom, które przyjmowały antybiotyki, miały kontakt z substancjami chemicznymi, przechodziły chemioterapię, radioterapię bądź cierpią na cukrzycę. 
Strona producenta probiotyków Narum podaje, że produkt powstał po narodzinach wnuczki Levona Akopovicha Erzinkyana, który był naukowcem i twórcą Mikrobiologii Technicznej w Armenii. Erzinkyan badał bakterie acidophilus i po pobraniu do analizy smółki swojej wnuczki - Narine - odkrył bakterie, które nie występowały nigdzie w przyrodzie. Bakterie, będące jeszcze w fazie testów, zostały przez niego wykorzystane do wyleczenia jego wnuczki, która w wieku czterech lat zachorowała na ostrą infekcję jelitową i dysbakteriozę. Leczenie poskutkowało, a bakterie na cześć wnuczki naukowca otrzymały nazwę Narine. Producent podaje, że Narine jest częścią rosyjskiego programu "Healthy Eating" - listy produktów rekomendowanych dla każdego Rosjanina. Według informacji na stronie, Narine zostało wielokrotnie uznawane za najlepszy produkt mleczny w Japonii, Korei oraz krajach byłego ZSRR.
W ofercie producenta dostępne są zestawy probiotyczne, zakwaski oraz suplementy. Na stronie Narine znajdziemy produkty odpowiednie dla wegetarian i wegan (nie zawierające w składzie żelatyny i innych produktów odzwierzęcych).
Produkty marki Narine mogą być również dodawane do płynów np. do białka bądź koktajli.
Ekspert firmy, Dr n. med. Dilanyan Edward Karlenovich, w przeprowadzonym przez portal wywiadzie [dostępny tutaj] zapewnił, że do przyjmowania probiotyków Narine nie ma żadnych przeciwwskazań.

w oparciu o: narine.pl