Kamila Nowowiejska - trenerka, coach, szkoleniowiec

Kamila Nowowiejska – znana trenerka, instruktorka, coach, szkoleniowiec, udzieliła wywiadu dla portalu podczas niedzielnego szkolenia organizowanego dla franczyzobiorców sieci Dream Body EMS. W rozmowie opowiada o sobie i swoich doświadczeniach, a także dzieli się przemyśleniami na temat kierunku, w którym zmierzać będzie branża fitness.

Kamila siebie opisuje jako osobę wszechstronną o szerokich zainteresowaniach, do których należą podróże, szeroko pojęty fitness, zarządzanie i marketing. W rozmowie podkreśla swoje optymistyczne spojrzenie na świat i holistyczne podejście, które w swoim życiu stosuje. Mówi, że jest optymistką, a jej celem jest pomaganie ludziom, dzielenie się z nimi wiedzą. To sprawia jej radość, podobnie jak ciągły rozwój. Dlatego, jak podkreśla, wciąż szuka nowych rozwiązań, czerpie inspiracje i śledzi trendy. Prowadzi swój fanpage firmowy Kamila Nowowiejska Fitness Coach i jak wyjaśnia, każdy może się tam do niej zwrócić o poradę, napisać bądź zadzwonić.

Z branżą fitness związana jest już od 15 lat. Jej mentorką była słynna tancerka, Iwona Szymańska- Pavlović, znana pod pseudonimem Czarna Mamba. Kamila Nowowiejska dostrzega wiele zmian, które zaszły w branży fitness na przestrzeni lat. Podkreśla, że w branży można zaobserwować obecnie tendencje do stawiania na efektywność, krótki czas treningu i jego funkcjonalność. Dostrzega również trend polegający na tworzeniu gotowych, skutecznych rozwiązań. Podczas prowadzonych przez siebie szkoleń, bazując na swoich doświadczeniach, uczy w jaki sposób budować dobre relacje między trenerem i klientem. Kamila Nowowiejska pracuje z instruktorami, trenerami, managerami klubów fitness i klientami. Jak sama przyznaje, uwielbia ludzi, stara się zrozumieć ich motywacje. Podkreśla również, że bezustannie się rozwija i doskonali na wielu polach. Uważa, że choć określenie ‘dobry trener personalny’ dla każdego oznacza coś innego, to według niej dobrym trenerem jest ten, który jest zgodny sam ze sobą i ze swoimi wartościami. Dodaje również, że trener w relacji z klientem staje się również coachem, psychologiem oraz partnerem swojego podopiecznego.

Zapytana o swoje plany na ten rok, wyjawia, że jeden z nich na razie pozostaje tajemnicą, ale w tym roku planuje stawiać na siebie, budować swoją markę i rozwijać ją. Pragnie doskonalić się jako szkoleniowiec i ekspert, koncentrując się na budowaniu doświadczeń klienta. Kamila Nowowiejska zapowiada, że chce również rozpocząć kolejne studia podyplomowe.

Obserwując branże fitness opisuje ją jako bardzo dynamiczną i równocześnie niestabilną. W tym roku zapowiada w branży niepewność i chwiejność. Dostrzega rozwój sieci i dużą szansę na sukces dla studiów butikowych. Ostrzega jednak przed kryzysem związanym z finansami. Uważa, że remedium na ten problem stanowi budowanie dobrych relacji z klientem.