Branża fitness wraca po 32 tygodniach lockdownu!

2243E298 61FC 4497 B425 00F0B781DCAA

Ponad sześć miesięcy branża fitness czekała, aby poznać szczegółowy plan rządu pozwalający na wznowienie jej działalności. W trakcie dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski wraz z Premierem przekazał harmonogram znoszenia obostrzeń uwzględniający kluby fitness i siłownie.

W związku ze znaczącym spadkiem dziennej liczby zakażeń Covid-19, a także zmniejszeniem obłożenia infrastruktury medycznej, rząd zdecydował się przedstawić plan uwzględniający uwalnianie poszczególnych sektorów gospodarki. Wpływ na to ma także nabierający tempa program szczepień. 

Mimo wcześniejszych rekomendacji, kluby fitness i siłownie wznowią działanie jako ostatni z sektorów. Zachowując ścisły reżim sanitarny, przedsiębiorcy będą mogli otworzyć swoje obiekty od 29 maja czyli po 32 tygodniach lockdownu.

Obiekty te będą mogły działać przy zachowaniu obłożenia 1osoba/15mkw oraz w ścisłym reżimie sanitarnym.

Nieco wcześniej jednak, bo od 1 maja możemy liczyć na rozszerzenie liczby osób mogących uprawiać sport na świeżym powietrzu z 25 do 50. Możliwy będzie także powrót na baseny oraz do obiektów zamkniętych jak korty tenisowe ale tylko dla dzieci i młodzieży.

Powróci także publiczność na rozgrywki sportowe przy obłożeniu 25%.

„Od naszej odpowiedzialności zależy tempo zmian, jakie dzisiaj przedstawiamy”-przypomniał Premier.

Jak zaznaczył, wszystkie zapowiedzi będą miały przełożenie w zależności od utrzymującej się sytuacji epidemiologicznej. Możliwa jest zmiana tempa luzowania obostrzeń